Konténer szálláshely: ötlettől a megvalósításig 5 lépésben

Bevezetés

Ahogy egyre több utazni vágyó keresi az innovatív megoldásokat az utazáshoz, úgy válnak a konténer szállások egyre népszerűbbé. Ezek az egyedi és kreatív szálláslehetőségek számos előnnyel járnak, és lenyűgöző kalandot ígérnek azoknak, akik mernek új dolgokba belevágni. Ez igaz befektetői oldalról is: új, egyedi és innovatív projektek megvalósítása mindig lenyűgöző kaland, melynek minden lépése izgalmas – legyen szó az ötlet megszületéséről, inspirálódási folyamatról, megvalósításról végül pedig az üzemeltetésről. De hogyan válhat egy ötlet valósággá? Ebben a blogbejegyzésben elkalauzoljuk Önt a konténer szállás megvalósításának útján, hogy inspirációt nyújtsunk és segítsünk Önnek álmai szállását megvalósítani, mindezt megtérülő beruházási mutatókkal ismertetve.

Konténer szálláshely tudnivalói

A konténer szállás egy kreatív és egyedi szállásalternatíva, amelyet átalakított tengeri szállítási konténerekből alakítanak ki. Ezek a konténerek sokféle stílusban, színben és méretben elérhetők, és lehetőséget kínálnak arra, hogy egyedi és környezetbarát szállásokat hozzanak létre olyan helyeken, ahol a hagyományos építési módszerek nem lennének megvalósíthatóak vagy gazdaságosak. A konténer szálláshelyek tudnivalói közül a legfontosabbak, hogy azok rugalmasak, könnyen telepíthetők és átalakíthatók, és vonzó alternatívát jelentenek mind a mind a vendéglátók számára, mind a célközönség számára. De kik a konténerhotelek, konténer szálláshelyek célközönségei?

Ha kicsit böngészünk a témában láthatjuk, hogy a kínálat tekintetében az olló szétnyílt:

  • méretgazdaságosság égisze alatt létrehozott szállások: az úgynevezett konténerhoteleket olyan célból telepítik, hogy minél több embert képes legyen elszállásolni- fő szempont a funkcionalitás és sok ember elszállásolása alap igények kiszolgálása mellett. Sok esetben kamionosok, átutazó turisták számára hozták létre az effajta szálláshelyeket, de munkásszállóként is kiválóan funkcionálnak.
Forrás: trans.info/en/container-hotel-270494
  • egyedi, moduláris szálláshelyek: ezek a szálláshelyek egyedi, igényes külsővel és belsőépítészeti elemekkel felszereltek, melyek olyan célközönséget vonzanak, akik az unikális élményeket kedvelik, az utazás célja az élményszerzés, komfortos, minőségi idő eltöltése főként családdal, barátokkal. A vendégéjszakák száma ezen szálláshelyeknél több, mint a konténerhotelek esetében.
Forrás: https://www.almaskemp.hu/

Konténer szálláshelyek előnyei

A konténer szálláshelyek előnyei beruházói vonatkozásban a következők:

  • Gyors telepítés és rugalmasság: A konténerházak gyorsan 3-6 hónapon belül telepíthetők és könnyen üzembe helyezhetők, így ideálisak szezonális szálláshelyekhez.
  • Fenntarthatóság: A konténerházak energiatakarékosak, környezetbarát anyagokból készülnek és fenttarthatók, hiszen a szerkezet, váz önmagában már újrahasznosított.
  • Egyedi design: A konténerházak egyedi megjelenésűek, így vonzóak a vendégek számára. Modern, innovatív homlokzati elemek díszítik, belső tereikben pedig szintén inspiráló, új designelemekkel találkozhatnak az ott megszálló vendégek.
  • Költséghatékonyság: A konténerházak gyorsabb megtérüléssel üzemeltethetőek, mint a hagyományos építésű szálláshelyek, a gyors telepítésnek köszönhetően.

Konténer szálláshely megvalósításának menete

Tetszik-tetszik. De hogyan kezdjem? Mik a lépések? Az alábbiakban ismertetjük a konténer szálláshely megvalósításának menetét.

1. Piackutatás szakasz:

  • Helyi turisztikai piac elemzése és a potenciális vendégkör azonosítása. Érdemes több módszerrel vizsgálni (makroökonómiai és egyéb közgazdaságtani módszerekkel), primer (saját magunk által készített) és szekunder (más által készített) kutatásokat figyelembe venni.
  • Versenytársakat vizsgálata, árak és szolgáltatások elemzése – összevetve azzal, amit mi szeretnénk nyújtani a szálláshelyünkön vagy általa.
  • A szálláshely koncepciójának, tematikájának kialakítása (pl. családi, luxus, ökotudatos). Ebben a szakaszban már valószínűleg van egy elképzelésünk, akár a célközönséggel vagy a szálláshely minőségével, tulajdonságaival kapcsolatban.

2. Helyszín kiválasztása:

  • Vonzó, könnyen megközelíthető helyszín kiválasztása: sajnos ez a két tényező nem jár mindig karöltve. Amennyiben már van egy telkünk, melyre szeretnénk telepíteni a szálláshelyeket, de nem jól közelíthető meg, mérjük fel, hogy várható-e infrastrukturális fejlesztés, vagy rentábilis marad-e a projekt, ha azt saját magunk fejlesztjük.
  • Szükséges infrastruktúra rendelkezésre állása(pl. víz, áram, szennyvízelvezetés): A közművekkel való egyeztetés – főleg ha hálózatfejlesztésről van szó- sajnos sosem gyors folyamat. Amennyiben az ambíciónk már megfogalmazódott, mindenféleképp járjuk körbe a hálózatfejlesztési lépéseket is.
  • Szálláshely engedély feltételrendszer ismerete: hasonlóan fontos, de lassú folyamat, így fordítsunk erre is kiemelt figyelmet a kezdeti szakaszban.

3. Az együttműködés folyamata:

Tapasztalataink alapján minden konténer és moduláris projekt az előkészítésen és kiszámítható ütemterven múlik,ezért mindenki számára átláthatóvá tettük a  folyamat lépéseit. Ügyfeleinket végigkísérjük a teljes folyamaton: az első személyes konzultációtól a vázlattervig, majd a részletes kiviteli tervtől a kulcsrakész megoldásig. Az együttműködés folyamata átlátható és egyszerű:

  • Telepítési helyszín adottságainak értékelése: amennyiben a telek megközelíthetősége kérdőjeles, ocionális egy helyszíni szemle keretén belül megvizsgáljuk, hogy platós vagy darus nagyautó meg tudja-e közelíteni a telket, illetve az elkészült építmények szállításának, telepítésének van-e akadályozó tényezője.
  • Vázlatterv és indikatív árajánlat készítése: A helyszíni adottságok értékelése és személyes vagy online egyeztetés után követően egy indikatív ajánlatot készítünk.
  • Részletes kivitelezési ajánlat: Amennyiben az indikatív ajánlatunk elnyeri az Ön tetszését, a személyes preferenciák alapján egyedi ajánlatot és tervet készítünk. Illetve ezen a ponton 10% vételárrész befizetését kérjük.
  • Szerződéskötés, szerkezet gyártás megkezdése: Az előleg befizetése után a beszerzési, gyártási folyamatok a szerkezetépítéssel megkezdődnek,
  • Belső munkálatok: A szerkezeti munkák befejezés.ét követően a belső munkálatokat kezdjük el: kiépítjük a vezetékeket, elvégezzük a festési, burkolási, szigetelési és egyéb munkálatokat.
  • Szállítás, telepítés: Ebben a fázisban a konténer szálláshely már telepítésre kész. A fizetéstől számítva 15 munkanapon belül szállítjuk a kért és már előkészített területre.

Költségek, megtérülési idő

A költségek, megtérülési idő beruházói szemmel a legfontosabb kérdéskör. Milyen fő költségekkel érdemes számolni?

  • Konténerházak beszerzése és telepítése: a projekt költségeinek oroszlánrészét a konténer szállás teszi ki
  • Belső berendezések: belső berendezések esetében tudjuk, hogy az alap gépektől a prémium kategóriáig minden megtalálható.
  • Marketing és reklám: a promóciós költségek sem elhanyagolható része a folyamatnak: ebbe beleértjük a marketingtervet, weboldal készítését, szállásközvetítő felületekkel való szerződéskötést, nyomtatott és online reklámanyagokat, hirdetési költségeket, influenszerekkel való együttműködést stb.
  • Telepítési helyszín infrastruktúra fejlesztése: amennyiben a közmű- vagy úthálózat fejlesztést igényel, úgy ez is egy jelentős költséghányada lehet a projektnek.

4. Várható hozam:

Az üzemeltetéskor számos kiadási tényezőt szükséges figyelembe venni (adózás, üzemeltetési és karbantartási költségek, stb.), melyet nem célunk taglalni, hiszen ez minden esetben teljesen egyedi. A várható hozamot tekintve azonban az alábbiak a fő bevételi források:

  • Szállásdíjak: az elhelyezkedést, felszereltséget, infrastrukturális környezetet, egyedi élményt, kiegészítő szolgáltatásokat, versenytársak árait, gazdasági helyzetet figyelembe véve határozható meg.
  • Kiegészítő szolgáltatások (pl. étkezés, programok): minél több kiegészítő szolgáltatással rendelkezik szálláshelye, annál vonzóbb a vendégek számára, illetve annál több lehetőséget biztosít a profitszerzésre.

5. Megtérülési idő:

  • A beruházási költségek és a várható hozam alapján kalkulálható.

Példa:

Egy 4 létesítményből álló 12+6 fő befogadására alkalmas szálláshely beruházási költsége 100 millió forint. A várható éves hozam 20 millió forint, a megtérülési idő ebben az esetben 5 év.

További információk:

  • PROCON bemutató szálláshely: almaskemp.hu
  • Tippek a konténer szálláshely üzemeltetéshez: 

A konténer szálláshely üzemeltetés ígéretes üzleti lehetőség, amely egyedi élményt nyújt a vendégeknek és kedvező megtérülést kínál a befektető. és A PRO-CON innovatív megoldásokkal és szakértelemmel segíti Önt a sikeres üzlet beindításában.

Jogi nyilatkozat:

Tájékoztató jellegű információk. A beruházási döntés meghozatala előtt végezzen alapos piaci kutatást és konzultáljon szakemberekkel.

Díjmentes kalkulációért vegye fel vegyünk a kapcsolatot.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
hu_HUMagyar

Kérjen ajánlatot!